Om oss

Auktionshus etablerat 2009 i Malmö

Om Garpenhus Auktioner

Garpenhus Auktioner är ett auktionshus i Malmö. Garpenhus Auktioner etablerades 2009 av oss, Jan Garpenhus och Yvonne Gustafsson. Visning sker i våra lokaler på Murmansgatan 124, Malmö.

Vi på Garpenhus Auktioner värderar och säljer konst och föremål inom antikt och design eller det som kallas “vardagsantikviteter och smycken. samt klockor via www.auctionet.com som är vår samarbetspartner. Har du något du vill sälja eller helt enkelt bara vill ha ett eller ett par föremål värderade – tveka inte att slå oss en signal. Vi hjälper dig med allt från värderingen till att ta hand om hela eller delar av dödsbon. Om du vill sälja något tar vi ut en mindre försäljningsprovision. Värdering är gratis, även när vi kommer hem till dig för värdering.

Vänligen,
Petra Borgcrantz, Anna Wickberg, Filip Linusson,
Gustav Wallerstredt, Yvonne Gustafsson och Jan Garpenhus.

team image
Jan Garpenhus
VD och värderingsman
Tel: 040–128 480
Tel direkt: 0708–925 115
jan@garpenhus.se
Hemvärderingar Expertområde Konst och konsthantverk
team image
Yvonne Gustafsson
Styrelseordförande/Ekonomichef
040–12 84 80
yvonne@garpenhus.se
Ekonomi
team image
Anna Wickberg
Auktionstjänsteman
Tel: 040–128 480
Tel direkt: 0708–231 124
anna@garpenhus.se
Värderingar och hemvärderingar, Expertområde Allmänt
team image
Petra Borgcrantz
Auktionstjänsteman
Tel: 040–128 480
Tel direkt: 0708–801 342
petra@garpenhus.se
Värderingar, Expertområde Allmänt
team image
Filip Garpenhus-Linusson
Transportansvarig/styrelseledarmot
Tel: 040–128 480
Tel direkt: 0708–892 501
filip@garpenhus.se
Hämtningar av gods och receptionist
team image
Gustav Wallerstedt
Transport
040-12 84 80
team image
Daniel Ignell
Auktionstjänsteman/Fotograf
Tel: 040–128 480
Tel direkt: 0708–965 455
daniel@garpenhus.se
Fotografi, Expertområde allmänt
team image
Abeer Tawfik Sleem
Fotograf
Tel: 040–128 480
Tel direkt: 0708–925 176
abeer@garpenhus.se
Fotografi, allmänt